Finalja e Champions League luhet mes Atletiko dhe Real Madridit

Publikuar tek: sport, më 21:52 04-05-2016

Real Madridi sërish në finale. Ka mjaftuar goli i Bale për të kualifikuar madrilenët në finalen e Milanos në Champions League.

Skuadra e Zidane dominoi në pjesën e parë, ndërsa goli i vetëm u shënua në minutën e 20. Reali dominoi gjithashtu në mbajtjen e topit dhe në numrin e aksioneve, ndërsa Manchester City shfrytëzoi hapësirat e vendasve kryesisht me kundërsulme, por pa konkretizuar para portës.

Reali gjen në finale kundërshtarët e qytetit të tyre, Atletiko Madridin, duke përsëritur në këtë mënyrë finalen e dy viteve më parë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1291971206665
array(1) { ["section"]=> string(69) "finalja-e-champions-league-luhet-mes-atletiko-dhe-real-madridit-39514" }