Finalja e parakohshme, bastet favorizojnë gjermanët

Publikuar tek: sport, më 14:52 02-07-2016 Finalja e parakohshme, bastet favorizojnë gjermanët

Sot do të zhvillohet ndeshja e shumëpritur ndërmjet Italisë dhe Gjermanisë. Të dyja skuadrat do të ndeshen për të fituar një vend në katër më të mirat e Europës. Ndeshja është vlerësuar maksimalisht nga të dyja skuadrat, sepse në këtë fazë askujt si tolerohen gabimet. As pretendentë të dukshëm nuk ka, pasi shumë ndeshje të tjera kanë rezultuar suprizë përsa i përket parashikimeve.

Mirëpo edhe në këtë sfidë ka një favorit të parakohshëm, ajo është skuadra gjermane që paraqitet paksa më e favorizuar nga pikat e basteve. Fitorja e Gjermanisë kuotohet me koefiçentin 2.4, barazimi ndërmjet skuadrave me koefiçentin 2.95 dhe fitorja e Italisë me koefiçentin 3.4., shkruan Newsport.al.

Pavarësisht parashikimeve italianët treguan në ndeshjen me Spanjën që vetëm fusha e lojës përcakton rezultatin final, ndërsa Gjermania e ”gabimeve të mëdha” përballë italianëve nuk mund tia falë vetes një tjetër dështim.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076520442962646
array(1) { ["section"]=> string(56) "finalja-e-parakohshme-bastet-favorizojne-gjermanet-45313" }