Finalja Juventus-Real Madrid, surprizë e madhe në formacionin titullar të spanjollëve

Publikuar tek: sport, më 19:28 03-06-2017 Finalja Juventus-Real Madrid, surprizë e madhe në formacionin titullar të spanjollëve

Sapo kanë dalë formacionet zyrtare të finales së Ligës së Kampionëve, Nuk mungojnë surprizat në formacionet e të dyja skuadrave. Ku më i madhi pa dyshim është mungesa e uellsianit Bejl i cili nuk do ta stratojë si titullar këtë ndeshje.

Ndërsa Juventus ka zgjedhur Alveshin në krahun e djathtë dhe Barzaljin pas tij, në një skemë që mbetet për t’u parë në fillimin e lojës.

Formacionet e të dyja skuadrave:

Juventus (4-2-3-1): Bufon, Barzalji, Bonuçi, Kielini, Aleks Sandro, Pjaniç, Khedira, Alvesh, Dibala, Manxukiç, Higuain.

Trajner: Masimiliano Alegri

Real Madrid (4-3-3): Navas, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Kros, Kasemiro, Modriç, Isko, Benzema, Ronaldo

Trajner: Zinedin Zidan

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030848026275635
array(1) { ["section"]=> string(90) "finalja-juventus-real-madrid-surprize-e-madhe-ne-formacionin-titullar-te-spanjolleve-81112" }