Financuan TERRORIZMIN, arrestohen dhjetëra persona  

Publikuar tek: bota, më 08:42 19-01-2019 Financuan TERRORIZMIN, arrestohen dhjetëra persona  

Policia në Bullgari ka arrestuar 43 persona, nën dyshimet për financim të terrorizmit.

Rrjeti dyshohet se ka dërguar para jashtë vendit, nëpërmjet sistemit tradicional mysliman Hawala, i cili përdor ndërmjetësit individualë në vend të bankave.

Prokurorët thanë se njëri nga të arrestuarit është shtetas sirian, me banim në Bullgari.

Policia bëri me dije se i ka bërë bastisjet në më shumë se 50 vende dhe 26 makina në shtatë qytete të Bullgarisë. Autoritetet e rendit konfiskuan 32,000 euro, dokumente dhe prova të tjera.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01168417930603
array(1) { ["section"]=> string(56) "financuan-terrorizmin-arrestohen-dhjetera-persona-149400" }