Finlanda shpall në kërkim shqiptarin e akuzuar për përdhunim e dhunë fizike

Publikuar tek: aktualitet, më 15:13 27-03-2015 Finlanda shpall në kërkim shqiptarin e akuzuar për përdhunim e dhunë fizike

Policia Finlandeze ka shpallur në kërkim shtetasin Arbi Buçpapaj, i akuzuar për përdhunim dhe dhunë fizike.

Sipas Policisë Finlandeze, 35 vjeçari shqiptar ka përdhunuar një grua dhe ka rrahur një fëmijë. Buçpapaj mendohet se fshihet në Angli ku është shpakkur edhe ndër 5 kriminelët e huaj më të kërkuar në këtë shtet.

Sipas Policisë angleze aim und të fshihet në zona si Harroë, Barnet ose Brent. Buçpapaj gjithashtu akuzohet se ka kërcënuar me jetë një burrë dhe një grua tjetër gjatë qëndrimit të tij në Finlandë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FSHF sqaron opinionin: 20% e biletave u shitën “online”, interesim i jashtëzakonshëm
ISSH, shtyhet afati i kompensimit të energjisë deri më 25 qershor »
Article Logic
Execution time: 0.011523008346558
array(1) { ["section"]=> string(81) "finlanda-shpall-ne-kerkim-shqiptarin-te-akuzuar-per-perdhunim-e-dhune-fizike-7130" }