Fino denoncon hapur Bashën për garën në FSHF: Jam i shqetësuar, ja informacionet që më vijnë së fundmi (SKENARI)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:06 19-01-2018 Fino denoncon hapur Bashën për garën në FSHF: Jam i shqetësuar, ja informacionet që më vijnë së fundmi (SKENARI)

Kanditati për kreun e FSHF-së Bashkim Fino, ka akuzuar Partinë Demokratike dhe kreun e saj Lulzim Basha për presion ndaj Gjykatës së Tiranës për të regjistruar shoqata fantazmë të futbollit.

Fino ka shkprehur shqetësimin e tij nëpërmjet një statusi në facebook, ku u kërkon publikisht partive politike dhe gjykatave që të jenë të pavarura dhe të qëndrojnë larg përfshirjes me abuzimet ilegale të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Postimi i Plotë:

REAGIM

Jam i shqetësuar nga informacionet që më vijnë së fundmi, që nga Partia Demokratike dhe kreu i saj ka pasur presion te Gjykata e Rrethir Gjyqësor Tiranë, për të ndikuar te gjyqtarët mbi regjistrimin sa më të shpejtë të Shoqatave të futbollit, të cilat kanë votuar dhe janë anëtarësuar në mënyrë ilegale në Federatën Shqiptare të Futbollit. I kërkoj publikisht si Partive Politike, ashtu edhe organeve gjyqësore, që të jenë sa më të pavarur dhe të qëndrojnë larg përfshirjes në abuzimet ilegale të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012480020523071
array(1) { ["section"]=> string(115) "fino-denoncon-hapur-bashen-per-garen-ne-fshf-jam-i-shqetesuar-ja-informacionet-qe-me-vijne-se-fundmi-skenari-107143" }