Firmoset urdhri: Ja deri kur shtyhen operacionet kirurgjikale të planifikuara në QSUT dhe Sanatorium (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:27 01-04-2020 Firmoset urdhri: Ja deri kur shtyhen operacionet kirurgjikale të planifikuara në QSUT dhe Sanatorium (FOTO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka firmosur sot urdhrin për shtyrjen e ndërprerjes së operacioneve kirurgjikale të planifikuara në QSUT dhe Sanatorium.

Afati është i papërcaktuar, deri në përfundimin e gjendje së pandemisë.

operimet.jpg

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot urdhrat e rinj për të shtyrë deri në përfundim të pandemisë lejimin e hapjes së aktiviteteve publike dhe jo publike, çerdheve, kopshteve e shkollave, apo dhe lëvizjen e qytetarëve.

Lexo edhe: Urdhri i fundit: Të gjitha institucionet arsimore, publike e private, mbyllur deri në fund të pandemisë (FOTO)

Lexo edhe: ZYRTARE, VENDIMI i ri i qeverisë: Ja deri kur do qëndrojnë mbyllur baret, restorantet dhe hotelet

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091190338134766
array(1) { ["section"]=> string(111) "firmoset-urdhri-ja-deri-kur-shtyhen-operacionet-kirurgjikale-te-planifikuara-ne-qsut-dhe-sanatorium-foto-200944" }