Fitojnë Reali, Juventusi dhe Manchester, zhgënjen Atletico

Publikuar tek: sport, më 22:31 30-09-2015 Fitojnë Reali, Juventusi dhe Manchester, zhgënjen Atletico

Janë luajtur sot në mbrëmje ndeshjet përballjet e rradhës në Champions League, ku ndryshe nga një natë më parë, surprizat kanë qenë të pakta.

Është humbja e Altetico Madrid përballë Benficës ajo që habitur tifozët, pasi pritej një fitore e spanjollëve. Ndonëse ka shënuar e para në këtë ndeshje, skuadra e Atleticos nuk ka arritur që të ruaj rezultatin, i cili është përmbysur 2-1 në favor të portugezëve.

Për Manchester Cityn ka qenë më shumë një fitore e dhuruar nga Borussia Mönchengladbach sesa një meritë e anglezëve. Fillimisht, një penallti e humbur nga gjermanët në minutën 20 të ndeshjes, më pas goli i shënuar nga vendasit është barazuar nga një autogol në favor të Cityt. Sikur të mos mjaftonin këto, Aguero shënon nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 90 të ndeshjes.

Real Madrid, Juventus dhe Manchester United nuk kanë zhgënjyer në këtë mbrëmje, duke fituar përballjet e tyre.

Rezultatet ndeshjeve të Champions League:

30.09.2015
20:45 CL Group C Atlético Madrid 1-2 SL Benfica
20:45 CL Group B CSKA Moscow 3-2 PSV Eindhoven
20:45 CL Group D Juventus FC 2-0 Sevilla FC
20:45 CL Group A Malmö FF 0-2 Real Madrid
20:45 CL Group B Manchester United 2-1 VfL Wolfsburg
20:45 CL Group D Mönchengladbach 1-2 Manchester City
20:45 CL Group A Shakhtar Donetsk 0-3 Paris St. Germain
18:00 CL Group C FC Astana 2-2 Galatasaray SK

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024420022964478
array(1) { ["section"]=> string(62) "fitojne-reali-juventusi-dhe-manchester-zhgenjen-atletico-22045" }