Fiton bindshëm ndaj Turqisë, Spanja kualifikohet në fazën tjetër

Publikuar tek: sport, më 21:56 17-06-2016 Fiton bindshëm ndaj Turqisë, Spanja kualifikohet në fazën tjetër

Fitorja e thellë ndaj Turqisë, i ka mundësuar tashmë ekipit kombëtar të Spanjës kalimin në fazën tjetër.

Me dy gola të shënuar në pjesën e parë nga Morata dhe Nolito, Spanja ka qenë spektakolare në fushën e blertë ndërsa Turqia thuajse inekzistente. Me golin e Moratës në pjesën e dytë, ndeshja është vulosur me rezultatin 3-0.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074689388275146
array(1) { ["section"]=> string(69) "fiton-bindshem-ndaj-turqise-spanja-kualifikohet-ne-fazen-tjeter-43861" }