Fiton luftën me kancerin, vogëlushja del nga spitali si një ‘ushtare’ triumfatore (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 19:27 05-05-2019 Fiton luftën me kancerin, vogëlushja del nga spitali si një ‘ushtare’ triumfatore (VIDEO)

Ka shumë mënyra për të festuar një ‘fitore’ dhe pikërisht këtë na përcjell një vajzë 8-vjeçare nga Britania e Madhe.

Vogëlushja me emrin Odrina Haton Rice që jeton në qytetin e Notingham arriti pas 18 muajsh që të fitojë kancerin e leuçemisë, i cili është arsyeja për vrasjen e mijëra fëmijëve në botë çdo vit.

Vogëlushja 8-vjeçare humbi flokët, humbi peshë por dashuria e prindërve dhe vetëbesimi i saj nuk e lejuan që të dorëzohej. Ajo e ka festuar largimin e saj të fundit nga spitali e veshur si një ushtarë i galaktikës nga filmi i famshem i ‘Luftës se Yjeve’ dhe mori duartrokitjen e të gjithë stafit mjekësorë si të pacientëve të tjerë.

Një duartrokitje e madhe edhe nga redaksia e newsbomb.al për vogëlushen që fitojë një ndeshje shumë të rëndësishme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01261305809021
array(1) { ["section"]=> string(91) "fiton-luften-me-kancerin-vogelushja-del-nga-spitali-si-nje-ushtare-triumfatore-video-163077" }