Fiton Mziu në Kamëz: I hapur për bashkëpunim me qeverinë

Publikuar tek: politike, më 13:53 23-06-2015 Fiton Mziu në Kamëz: I hapur për bashkëpunim me qeverinë Xhelal Mziu dhe Lulzim Basha

Kamzën e fiton Xhelal Mziu. Ai ka falenderuar mbështetësit dhe ka deklaruar se është i hapur për bashkëpunim me qeverinë.

“Ishte një fitore shumë e mirëpritur jo vetëm nga unë por edhe qytetarët, duhet ‘ti falenderoj gjithë qytetarët që më besuan. Do të mundohem që ta realizoj këtë besueshmeri dhe kjo është besueshmëri e madhe për të gjithë . Unë jam i hapur për të gjetur mjaft faktorë si qeveria, donator të huaj, të brendshëm, biznesi për të mbështetur qytetarët.”, tha Mziu

Mziu ka kryesuar gjatë të gjithë kohës në Kamëz në krahasim me rivalin e tij, të majtin Safet Gjici.

Mziu, kandidat i djathtë,  kërkoi një rikonfirmim në krye të bashkisë që drejton, ndërkohë qe edhe Gjici, kandidat I majtë ka marrë rezultate të konsiderueshme në këtë garë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010073184967041
array(1) { ["section"]=> string(61) "fiton-mziu-ne-kamez-i-hapur-per-bashkepunim-me-qeverine-14391" }