Fiton Ukraina e Shevchenkos, Kosova shthuret në minutat e fundit

Publikuar tek: sport, më 19:12 09-10-2016 Fiton Ukraina e Shevchenkos, Kosova shthuret në minutat e fundit

Ukraina ka mposhtur Kosovën dhe ka fituar me rezultatin 3:0 në ndeshjet e grupit të parë të Kupës së Botës ‘Rusi 2018’.

Goli i parë është shënuar në minutën e '31 pikërisht nga futbollisti Kravets në pjesën e parë dhe më pas kanë shënuar në minutën e '81  Yarmolenko dhe në minutën e '87 Rotan në fundin e pjesës së dytë.

Ndeshja u zhvillua në Krakov të Polonisë për shkak të mosnjohjes së Kosovës si shtet më vete.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01149582862854
array(1) { ["section"]=> string(69) "fiton-ukraina-e-shevchenkos-kosova-shthuret-ne-minutat-e-fundit-55612" }