Fitorja e Erdogan, i gjithë Stambolli në dritare, kërcet tenxheret në shenjë proteste (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:09 16-04-2017 Fitorja e Erdogan, i gjithë Stambolli në dritare, kërcet tenxheret në shenjë proteste (Video)

Rexhep Taip Erdogan fitoi në referendum me rezultat të ngushtë, megjithëse disa nga qytetet më të mëdha si Ankaraja, Stambolli, Diarbakir dhe Antalia votuan kundër.

Mijëra qytetarë të revoltuar në Stamboll kanë dalë në dritaret e shtëpive të tyre duke kërcitur tenxheret, një formë proteste e përdorur edhe më parë, shkruan newsbomb.al.

Erdogan tha se pret urimet për fitoren nga kundërshtarët, por opozita konteston rezultatin në 37% të qendrave të votimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Referendumi: Fiton Erdogan, Turqia drejt republikës presidenciale
Referendumi, Erdogan flet pas fitores: Populli turk vendosi për të ardhmen e vet »
Article Logic
Execution time: 0.0097332000732422
array(1) { ["section"]=> string(95) "fitorja-e-erdogan-i-gjithe-stambolli-ne-dritare-kercet-tenxheret-ne-shenje-proteste-video-75387" }