Fituesja e "The Voice of Albania" i jep fund beqarisë, kurorëzon fejesën (FOTOT)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 00:44 25-11-2016 Fituesja e

Fituesja e edicionit të parë të “The Voice of Albania”, Rina Bilurdaku, pasi triumfoi në talent show-n e të rinjve, nën kujdesin e këngëtares Alma Bektashi, iu përkushtua muzikës me kohë të plotë. Pas The Voice, Rina filloi studimet e larta në Prishtinë në degën e kantos, por ndërkohë vijoi suksesin edhe me mbrëmjet muzikore me zërin e saj të jashtëzakonshëm.

4cbb997a54b25771b10f7e9b95a8c617.jpg

Por këngëtarja nga Prizreni nuk është marrë vetëm me muzikë gjatë këtyre viteve. Prej kohësh, Rina jeton edhe një histori të bukur dashurie, të cilën së fundi e ka kurorëzuar në fejesë.

8a2456e3bb737e8014ce81b5a64d4ea7.jpg

Siç shkruan Prive, Rina dhe Bekir Sejfula, shqiptar nga Shkupi, kanë shkëmbyer unazat pak javë më parë.f698db29d6f40b54502d4a54783fe964.jpg

Sot, partneri i Rinës ka festuar ditëlindjen dhe me këtë rast, ajo e ka uruar edhe nëpërmjet profilit të saj në Facebook.

fec260984b68bf4b84f36fbd3426bb68_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028109073638916
array(1) { ["section"]=> string(81) "fituesja-e-the-voice-of-albania-i-jep-fund-beqarise-kurorezon-fejesen-fotot-60611" }