Fizikanti Brian Cox: Ja arsyeja e frikshme pse alienët nuk do kontaktojnë kurrë me ne

Publikuar tek: bota, më 16:48 10-10-2016 Fizikanti Brian Cox: Ja arsyeja e frikshme pse alienët nuk do kontaktojnë kurrë me ne

Fizikanti i njohur Brian Cox thotë se arsyeja pse nuk ka arritur të kontaktojë me alienët është se ata janë zhdukur, njësoj siç do të zhduket edhe njerëzimi në të ardhmen.

Eksperti i hapësirës ka thënë se të gjitha speciet inteligjente shkatërrojnë veten e tyre përpara se të arrijnë të komunikojnë me specie të tjera, raporton Newsbomb.al.

“Mund të ndodhë që avancimi i shkencës dhe inxhinierisë të çojë në superimin e pashmangshëm të zhvillimit të ekspertizës politike, duke sjellë një katastrofë”m thotë Cox. Por pavarësisht deklaratave të Cox, ka edhe shumë shkencëtarë të tjerë që mendojnë të kundërtën.

Një nga misteret më të mëdha të kohëve të fundit është zbulimi i një ylli që që ndriçion dhe zbehet në intervale të pashpjegueshme për shkencëtarë, duke bërë që këta të fundit të dalin me teori për mundësinë e ekzistencës të një megastrukture gjigante aliene. /Newsbomb.al/

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0291428565979
array(1) { ["section"]=> string(90) "fizikanti-brian-cox-ja-arsyeja-e-frikshme-pse-alienet-nuk-do-kontaktojne-kurre-me-ne-55709" }