Flakët shkrumbojnë pallatin, 50 FAMILJE të bllokuara

Publikuar tek: bota, më 16:26 01-05-2018 Flakët shkrumbojnë pallatin, 50 FAMILJE të bllokuara Pamje nga flakët

Një zjarr i frikshëm ka përfshirë në orët e para të mëngjesit të sotëm një pallat gjigand në San Paulo të Brazilit, ndërsa autoritetet kanë thënë se në të jetonin 50 familje.

Sipas mediave të huaja, banorët kanë mbetur të bllokuar për një kohë të gjatë nga zjarri, por ndërhyrja e më shumë se 170 zjarrëfiksave ka bërë të mundur shpëtimin e tyre.

Sakaq mësohet se një banor ka mbetur i vdekur si pasojë e asfiksisë dhe tre të tjerë janë shpallur në kërkim.

Nga flakët e mëdha, një pjesë e pallatit shumëkatësh është shembur, ndërsa policia po vijon hetimet për shkaqet e ngjarjes së rëndë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011888980865479
array(1) { ["section"]=> string(58) "flaket-shkrumbojne-pallatin-50-familje-te-bllokuara-119064" }