'Flamuri kombëtar mbështolli një tjetër hero', Rama mesazh prekës 3 fëmijëve të major Tanushit: Kur të bëheni prindër do e kuptoni...

Publikuar tek: aktualitet, më 13:09 16-05-2019 'Flamuri kombëtar mbështolli një tjetër hero', Rama mesazh prekës 3 fëmijëve të major Tanushit: Kur të bëheni prindër do e kuptoni...

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e lamtumirës pranë akrivolit të major Klodian Tanushit në Muzeun Historik Kombëtar.

"Flamuri kombëtar mbështolli një tjetër hero", e nisi kështu fjalën e tij Rama, ndërsa në fund u dha një mesazh të rëndësishëm tre fëmijëve që ushtaraku la pas.

"Një tjetër dëshmor do të shkojë sot te Nëna Shqipëri dhe nuk është e pamundur të bëhet lidhja mes atyre që janë simbol i një lufte heroike, në 75 vjetorin e çlirmit të vendit dhe Zarifes dhe Klodianit që iu bashkohenn në banesën e fundit si pjesë e një historie të re që kërkon sakrifica në një vend që i përket NATO-s. Të dy i bashkon ana e duhur e historisë, dëshmorët e luftës janë dëshmorët e një përpjekje kombëtare, sikundër edhe dëshmorët e rinj.  

Një fjalë për tre fëmijët një ditë kur ju të bëheni prindër do të keni kuptuar përfundimisht atë që babai juaj ka lënë sot shënim në zemrat tuaja se asgjë më shumë në këtë jetë nuk vlen sa emri dhe kujtimi i mirë", përfundoi Rama.

lallaaaaaaa.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010199785232544
array(1) { ["section"]=> string(133) "flamuri-kombetar-mbeshtolli-nje-tjeter-hero-rama-mesazh-prekes-3-femijeve-te-major-tanushit-kur-te-beheni-prinder-do-e-kuptoni-164551" }