FLAMURI SHQIPTAR DHE FLAMURI TURK, NË MES LIDHEN ME SKËNDERBEUN

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:49 14-05-2015 FLAMURI SHQIPTAR DHE FLAMURI TURK, NË MES LIDHEN ME SKËNDERBEUN

Kjo foto është shkrepur dje në Presidencën shqiptare, ku flamujt e Turqisë dhe Shqipërisë kanë në mes bustin e Skenderbeut. Është busti i tij që lidh flamujt e dy vendeve me rastin e ardhjes në Shqipëri të presidentit turk Erdogan. 547 vjet nga vdekja e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, jemi në fazën siç prezantohet në foton që shihni.  Sikur Skënderbeu ta dinte këtë realitet 547 vite më parë, ndoshta s’do të kishte luftuar aq shumë, për të mbrojtur trojet shqiptare dhe që në kalatë e Shqipërisë të mos valëvitej flamuri turk. Por kohët kanë ndryshuar, Turqia dhe Shqipëria janë tashmë dy vende miq.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094509124755859
array(1) { ["section"]=> string(68) "flamuri-shqiptar-dhe-flamuri-turk-ne-mes-lidhen-me-skenderbeun-11118" }