Flamuri shqiptar në majën e botës, sakrifica e vajzës nga Kosova në zonën e vdekjes të Everestit

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:40 17-05-2017 Flamuri shqiptar në majën e botës, sakrifica e vajzës nga Kosova në zonën e vdekjes të Everestit

E vendosur për t’i shkuar deri në fund këtij misioni.

Prej dy muajsh vajza nga Kosova, Uta Ibrahimi është shqiptarja që ndodhet në malet Himalaje, me synimin e vetëm, vendosjen e flamurit kuq e zi në majë të botës, në Everest.

Por, siç edhe dihet në këtë vend nuk mund të shkojë kushdo, për shkak të rreziqeve dhe vështirësive ekstreme të motit.

E megjithatë Uta deri tani e ka përballuar shumë mirë. Trajneri i saj, Xhimi Begeja rrëfen sakrificat që po bën këto ditë Uta, vështirësi që po vënë në rrezik edhe jetën e saj, vetëm për të arritur qëllimin e venndosur në vetevete.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018961906433105
array(1) { ["section"]=> string(101) "flamuri-shqiptar-ne-majen-e-botes-sakrifica-e-vajzes-nga-kosova-ne-zonen-e-vdekjes-te-everestit-78897" }