Flamuri shqiptar, siç e keni parë shpesh dhe siç s'do donit ta shihnit kurrë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:45 01-03-2015 Flamuri shqiptar, siç e keni parë shpesh dhe siç s'do donit ta shihnit kurrë

Newsbomb.al prej disa ditësh ka denoncuar deformimin e simbolit tonë Kombëtar, flamurit me shqiponjën dykrenare që së fundmi e kemi parë në format më të çuditshme të saj.

Fotoja e rradhës, e shkrepur nga studenti i gazetarisë Xhek Beti, është një flamur (pretendohet të jetë simboli ynë Kombëtar) që valvitet në qytetin e Elbasanit e më konkretisht pranë kalasë, bulevardit qendror të qytetit, madje-madje në krah të bustit të Lef Nosit.

Vend më strategjik për të promovuar e valvitur simbolin tonë nuk mund të kishte, apo jo?!

Veçse ky nuk është flamuri ynë, ky është një deformim i shëmtuar që i bëhet atij ndaj kjo gjë duhet të ndalë .

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022314071655273
array(1) { ["section"]=> string(80) "flamuri-shqiptar-sic-e-keni-pare-shpesh-dhe-sic-s-do-donit-ta-shihnit-kurre-4720" }