Flamurtari dhe Skënderbeu me stadium të ri (Foto)

Publikuar tek: sport, më 16:17 19-05-2016 Flamurtari dhe Skënderbeu me stadium të ri (Foto)

Dy stadium të reja pritet t’i shtohen futbollit në Shqipëri në një të ardhme ndoshta jo shumë të largët.

Stadiumi i ri i Flamrutarit të Vlorës është premtuar herët nga kryeministri Edi Rama, ni cili e përsëriti ditën e djeshme pasi ndoqi nga afër ndeshjen me Skënderbeun.

13230059_492215450977228_7224792302041194525_n.jpg

Projekt ide për stadiumin e Flamurtarit

"Nuk jam një ndjekës i rregullt i kampionatit, vij shumë rrallë në stadium, kështu që nuk kam ndonjë gjë të veçantë për të thënë. Për sa na takon, ne do vijojmë të bëjmë çmos për të përmirësuar infrastrukturën sportive dhe kam besimin se pas Arenës Kombëtare radhën e ka kompleksi i Flamurtarit”, deklaroi Rama."

13240023_492215434310563_2328163160266921979_n.png

Projekt ide për stadiumin e Skënderbeut

Po një premtim për stadium të ri bëri edhe zëvendëskryeministri Niko Peleshi, fill pas fitores që shpalli Skënderbeun kampion për të gjashtën herë rresht. Peleshi deklaroi në profilin e tij në Facebook se korçarët meritojnë të kenë një stadium të ri.

stadium.jpg

Projekti i shumë debatuar i Arenës Kombëtare

Pas “Elbasan Arena” drejt përfundimit është edhe stadiumi “Loro Boriçi” i Shkodrës ndërsa për Arenën Kombëtare të shumëdiskutuar pritet vendimi i KKT-së. Një rikonstruksioni rrënjësor i është nënshtruar edhe stadiumi Selman Stërmasi" i Tiranës që i ka dhënë një pamje të denjë. Poashtu "Partizani" pritet të ketë një stadium 9 mijë vendësh i rrethuar nga kompleske sportive.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012020826339722
array(1) { ["section"]=> string(53) "flamurtari-dhe-skenderbeu-me-stadium-te-ri-foto-40923" }