Fleckenstein ‘rrëzon’ opozitën, publikon FOTO me Ramën: Të fillojnë bisedimet për pranimin e Shqipërisë në BE

Publikuar tek: aktualitet, më 11:42 30-04-2019 Fleckenstein ‘rrëzon’ opozitën, publikon FOTO me Ramën: Të fillojnë bisedimet për pranimin e Shqipërisë në BE

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur ditën e sotme një takim me raportuesin për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenstein.

Në një reagim në Facebook, Fleckenstein ka hedhur poshtë pretendimet e opozitës se Ramës në Berlin i është refuzuar kërkesa për të hapur negociatat e Shqipërisë në BE.

Raportuesi për Shqipërinë në PE deklaron se me kryeministrin diskutuan për nevojën e fillimit të bisedimeve të pranimit të Shqipërisë në BE në qershor.

“Cfare dite! Sot filluam herët: në orën 6 të mëngjesit jam tashmë në tren për në Berlin për të takuar Andrea Nahles dhe kryeministrin shqiptar Edi Rama. Ne patëm një bisedë të mirë për nevojën për fillimin e bisedimeve të pranimit të Shqipërisë në BE në qershor. I pastër qëllimin e përbashkët! 

Tani jam në tren për t’u kthyer në Hamburg për të soditur natyrën e Hamburgut!”, shkruan Fleckenstein.

58612918_2804266479601427_7194842687848054784_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010635137557983
array(1) { ["section"]=> string(112) "fleckenstein-rrezon-opoziten-publikon-foto-me-ramen-te-fillojne-bisedimet-per-pranimin-e-shqiperise-ne-be-162394" }