Flet ‘armiku i përjetshëm’: Real Madrid ka humbur 50 gola pa Ronaldon

Publikuar tek: sport, më 21:03 27-10-2018 Flet ‘armiku i përjetshëm’: Real Madrid ka humbur 50 gola pa Ronaldon Pep Guardiola

Pep Guardiola në të shkuarën ka luajtur me Barcelonën, ndërsa më pas si trajner në 4 sezone ka fituar thuajse gjithçka. 

Tashmë trajneri është pjesë e Manchester City dhe në një prononcim për mediat është shprehur për rivalët e Real Madrid, duke thënë se Cristiano Ronaldo është i pazëvendësueshëm dhe kampionët e Europës kanë humbur 50-60 gola në sezon.

“Cristiano Ronaldo është i pazëvendësueshëm. Pa të Real Madrid ka humbur 50-60 gola në sezon. CR7 nuk është i rëndësishëm vetë, për të finalizuar, por edhe si pjesë e skuadrës”, ka thënë ndër të tjera Guardiola.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039109945297241
array(1) { ["section"]=> string(73) "flet-armiku-i-perjetshem-real-madrid-ka-humbur-50-gola-pa-ronaldon-139337" }