Flet autori i vrasjes makabre në Këlcyrë: Ja pse ia preva kokën bashkëfshatarit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:54 06-03-2017 Flet autori i vrasjes makabre në Këlcyrë: Ja pse ia preva kokën bashkëfshatarit

“E vrava se donte të më mbyste me një kokërr ulliri” ka qenë kjo dëshmia tronditëse e Alban Vodës, autorit të vrasjes makabre të një dite më parë në Këlcyrë ku i preu kokën me thikë bashkëfshatarit.

30-vjeçari i cili ka shërbyer si ish-komando në Afganistan, ishte kthyer nga misioni në vitin 2012 kohë nga e cila ka shfaqur problem mendore, por nuk kishte raport mjekësor për to.

Voda u arrestua menjëherë pas krimit dhe akuzohet për vrasjen e 65-vjeçarit Nesim Hoxha në Sukë të Këlcyrës .

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në Lezhë ndodh çudia: Ja ç’bën bashkia kur s’ka lekë
Rrëzohet një tjetër palmë sot në Vlorë, disa ditë më parë i ra sipër makinës së oficerit »
Article Logic
Execution time: 0.010191917419434
array(1) { ["section"]=> string(84) "flet-autori-i-vrasjes-makabre-ne-kelcyre-ja-pse-ia-preva-koken-bashkefshatarit-70931" }