Flet babai i 22-vjeçarit që u vetëvar në burgun e Rrogozhinës: Para 4 ditësh e takoi i vëllai, tha se qëndronte i heshtur

Publikuar tek: aktualitet, më 11:42 04-01-2017 Flet babai i 22-vjeçarit që u vetëvar në burgun e Rrogozhinës: Para 4 ditësh e takoi i vëllai, tha se qëndronte i heshtur

Vetëm një ditë më parë 22-vjeçari Estref Halili u gjet i varur në banjon e burgut të Rrogozhinës nga shokët e tij.

Ai u dërgua menjëherë në spital, por nuk arriti të mbijetonte.

Babai i 22-vjeçarit, Ardian Halili e quajn vdekjen e tij si një vrasje shtetërore dhe tregon se i riu u kap me vetëm me një cigare hashash dhe u dënua me burg.

Estrefi është arrestuar nga policia në 23 dhjetor pasi në makinën e tij u gjet një dozë e dyshuar si narkotike dhe një thikë, por ditën e djeshme 22­vjeçari u gjet i varur me xhaketën e tij në dritaren e tualetit në Rrogozhinë.

“Nuk e ka mbushur vitin që doli nga burgu. U kap me 3 gramë kanabis që po e pinin shokët. Mori përsipër veprën penale dhe e dënuan me tre vite. U lirua në shkurt, por e kapën sërish me një cigare hashash. U arrestua sërish në datë 22 dhjetor, dhe në 7 e dërguan në Rrogozhinë. Para 4 ditësh e takoi i vëllai, por tha se ai qëndronte i heshtur”, mësohet të ketë thënë babai i 22 vjeçarit për News24.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vetëm në orët e para të mëngjesit, kjo është shifra alarmante e vizitave të fëmijëve në 4 spitalet e juglindjes
Heronjtë e dëborës, këta janë njerëzit që luftojnë ditë e natë me motin që po “çmendet” (FOTO-VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0098450183868408
array(1) { ["section"]=> string(125) "flet-babai-i-22-vjecarit-qe-u-vetevar-ne-burgun-e-rrogozhines-para-4-ditesh-e-takoi-i-vellai-tha-se-qendronte-i-heshtur-64565" }