Flet deputeti Prenga para Prokurorit: Cali më zuri pritë, unë qëllova në ajër

Publikuar tek: politike, më 16:54 05-09-2015 Flet deputeti Prenga para Prokurorit: Cali më zuri pritë, unë qëllova në ajër Armando Prenga, deputet i PS

Zbardhet dëshmia e deputetit Armando  dhënë para Prokurorit Kosta Beluri dhe avokatit të tij.

 Deputeti ka rrëfyer se Gjon Cali i ka zënë pritë ndërsa pohon se ka qëlluar me armë por ka shtënë në ajër, pas kërcënimit nga Gjon Cali.

“Po udhëtoja nga Patoku në Laç, Gjon Cali më zuri pritë. Gjon Cali më kërcënoi me armë, unë qëllova në ajër. Dërgova vëllain të bënte denoncim , vetë u nisa në lokalin e Calëve”, tha deputeti para Prokurorit ndërsa kërkoi lirimin e tij. "Arrestimi im është i paligjshëm. Jam ndaluar nga policia në Spitalin e Traumës. Kërkoj lirimin", i ka thënë Prenga Prokurorit.

Nga konflikti me mjete të ftohta dhe armë zjarri përpara ambjenteve të komisariatit në Laç, kanë mbetur të plagosur 7 persona.

Lexo edhe: E vërteta e plotë e konfliktit/ Si i zuri rrugën familja Cali deputetit për Lagunën e Patokut dhe 35 të arrestuarit 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095617771148682
array(1) { ["section"]=> string(81) "flet-deputeti-prenga-para-prokurorit-cali-me-zuri-prite-une-qellova-ne-ajer-20042" }