Flet dëshmitari: Si e shpëtova 15 vjeçaren nga mbytja në liqenin e Kasharit

Publikuar tek: aktualitet, më 22:49 11-01-2017 Flet dëshmitari: Si e shpëtova 15 vjeçaren nga mbytja në liqenin e Kasharit

Një vajzë 15 vjeçare u shpëtua nga një banor teksa po rrezikonte seriozisht jetën në liqenin e Kasharit në rrethinat e Tiranës, por vëllai i saj nuk ishte me fat. 12 vjeçari humbi jetën pasi u mbyt duke luajtur mbi liqenin e ngrirë nga akulli.

Një dëshmitar që u bë shkak të shpëtonte 15 vjeçaren nga mbytja, tha se kishte hedhur një litar duke shpëtuar vajzën, por për fat të keq nuk kishte mundur të shpëtonte vëllain e saj.

“Isha këtu me gjithë vëllain tim. Ata kalamajtë po luanin këtu tek akulli. Edhe ra çuni. U fut goca për të nxjerrë vëllain. Aty tentova unë për ta nxjerrë. U futa pak në akull dhe i hodha litarin edhe e nxora”, tha dëshmitari për Top Channel.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Licencat: Nis lufta mes Ora News dhe Autoritetit të Mediave Audiovizive
Përmes fotografive: Dëbora mbulon Tiranën »
Article Logic
Execution time: 0.010585069656372
array(1) { ["section"]=> string(80) "flet-deshmitari-si-e-shpetova-15-vjecaren-nga-mbytja-ne-liqenin-e-kasharit-65263" }