Flet djali i 55-vjeçarit që u mbyt në Mirditë: Babai qëndroi 2 orë i kapur pas një peme

Publikuar tek: aktualitet, më 13:15 05-02-2017 Flet djali i 55-vjeçarit që u mbyt në Mirditë: Babai qëndroi 2 orë i kapur pas një peme

Një ngjarje e rëndë ndodhI sot në Mirditë ku një 55-vjeçar ka rrëshqitur në lumin Fan dhe për pasojë është mbytur.

Burime të policisë bënë me dije se viktima është shtetasi Fran Bardhi, 55 vjeç, banues në fshatin Ndër-Fanë, Mirditë.

Kanë qenë familjarët ata që kanë denoncuar rastin në Mirditë dhe pretrendojnë se policia nuk ka ndërhyrë në kohë.

Policia e Lezhës bën me dije se ka nisur kërkimet menjëherë pasi ka marrë njoftimin dhe ka kërkuar edhe ndihmën e polumbarëve të Reneas.

Nërkohë, djali i 55-vjeçarit ka thënë për 'News 24' babain e tij e mori rrjedha që erdhi nga HEC-i i Repsit dhe sipas tij ai ka qëndruar pë 2 orë i kapur pas një peme.

“Babai punonte në breg të lumit, e mori rrjedha që erdhi nga HEC i Repsit. Për dy orë ka qëndruar i kapur pas një peme. Mua nuk më lanë të hyja në ujë nga frika e rrymës” mësohet të ketë thënë Altin Bardhi.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Dorëzo armën po ke, po jo çadrën”…Batutat e Saimir Tahirit me banorët e Lunxhërisë, nga gotat e rakisë te deklaratat për mbështetjen e policisë
Konflikt midis dy grupeve në Tiranë, policia ndërhyn por familiarët qëllojnë me gurë »
Article Logic
Execution time: 0.012870073318481
array(1) { ["section"]=> string(92) "flet-djali-i-55-vjecarit-qe-u-mbyt-ne-mirdite-babai-qendroi-2-ore-i-kapur-pas-nje-peme-67783" }