Flet drejtoresha e shkollës në Fier: Si i njihja Arielën dhe Aldisonin, lidhja e tyre ‘legjendë’

Publikuar tek: aktualitet, më 10:37 22-01-2018 Flet drejtoresha e shkollës në Fier: Si i njihja Arielën dhe Aldisonin, lidhja e tyre ‘legjendë’

Flet pas ngjarjes së rëndë ku mbeti e vrarë Ariela Murati nga 23-vjeçari Aldison Belulaj drejtoresha e shkollës së mesme në Zharrëz të Fierit, Mireta Nasto.

Sipas saj, të dy të rinjtë kanë qenë nxënës në shkollën e mesme “Sotir Capo”. Ajo ka treguar për mediat një ditë pas krimit tragjik se dy të rinjtë mbahen mend si nxënës të mirë, sidomos Ariela e cila është cilësuar si një nga vajzat më ekselente të shkollës.

“Skam patur dijeni nëse ai e ngacmonte në shkollë. Di që lidhja e tyre ishte një “legjendë”. Ariela ishte një nga nxënëset më të mira që ka patur shkolla. Po ashtu, edhe Aldisoni ishte nxënës i mirë, sistematik dhe jo problematik”, mësohet të ketë thënë drejtoresha e shkollës për mediat. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012379884719849
array(1) { ["section"]=> string(99) "flet-drejtoresha-e-shkolles-ne-fier-si-i-njihja-arielen-dhe-aldisonin-lidhja-e-tyre-legjende-107464" }