Flet Fatmir Mediu nga “Çadra e Lirisë”: Sa janë respektuar pikat e marrëveshjes McAllister+

Publikuar tek: politike, më 09:27 18-05-2017 Flet Fatmir Mediu nga “Çadra e Lirisë”: Sa janë respektuar pikat e marrëveshjes McAllister+

Pas arritjes së marrëveshjes mes Ramës dhe Bashës në orët e vona të natës, ka folur dhe deputeti i Partisë Demokratike, Fatmir Mediu nga “Çadra e Lirisë”.

I pyetur nga 'Report Tv' për datën e zgjedhjeve, Mediu u shpreh, “për mua është çdo datë që bie dakord”.

Ndërsa përsa i përket paketës Mediu u shpreh, “Ne kemi patur një qëndrim të përbashkët përsa i përket pakesës'.

Gazetarja: Të kënaqur me marrëveshjen?

Mediu: Kur ka marrëveshje do të thotë që të gjitha palët bien dakord. Në gjykimin tim kjo është një lëvizje e jashtëzakonshme e zotit Basha. Bëri që qytetarët shqiptarë të reagojnë.

Nga 20 pikat janë respektuar të gjitha apo janë hequr?

Mediu: Është rënë dakord në parim për të gjithë paketën. Paketa në vetvete nuk përfshin elementë teknikë. Besoj se ka tashmë një njohje të mjaftueshme. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas marrëveshjes Rama dhe Basha sërish "kokë më kokë”, zbulohet ku po mbahet takimi
Marrëveshja PD-PS u arrit, por ky kryetar partie ka një kundërshtim ligjor »
Article Logic
Execution time: 0.010778188705444
array(1) { ["section"]=> string(93) "flet-fatmir-mediu-nga-cadra-e-lirise-sa-jane-respektuar-pikat-e-marreveshjes-mcallister-79049" }