Flet gazetari Elvi Fundo: Nuk është sulm politik, ja kush më dhunoi

Publikuar tek: aktualitet, më 19:42 08-03-2017 Flet gazetari Elvi Fundo: Nuk është sulm politik, ja kush më dhunoi

Gazetari Elvi Fundo ka reaguar pas sulmit me mjete të forta nga dy persona të paidentifikuar.

Fundo thotë se nuk beson që sulmi ndaj tij të jetë politik, por “vepër e krimit të financuar nga klane korruptive mediatike të lidhura me drogën”.

Ja çfarë shkruan gazetari Fundo:

Dy persona më sulmuan nga pas me mjete të forta afër zyrës në orë 10 e 30. Duke më shkaktuar disa plagosje.

Flm të gjithëve për mbështetjen dhe kurajon.

Nuk besoj që është sulm politik por vepër e krimit të financuar nga klane korruptive mediatike të lidhura me drogën.

Inkurajoj dhe mbështes Policinë e Shtetit për zbardhjen e ngjarjes.

Ju lutem mos bëni politikë me sulmin banditesk ndaj meje.

Republika e vjetër dhe e re mos mbrojnë banditë me pseudonime dhe trafikantë në media...

As pole që kërcejnë tek Rilindja dhe ju bëhet serenatë nga PD.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkrumbohet banesa e biznesmenit, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme
8 marsi i grave të Bulqizës, pak metra larg njëra-tjetrës por disa festonin e shumë gërmonin »
Article Logic
Execution time: 0.011104106903076
array(1) { ["section"]=> string(71) "flet-gazetari-elvi-fundo-nuk-eshte-sulm-politik-ja-kush-me-dhunoi-71239" }