Flet ish-drejtuesi i lartë i policisë: Çfarë më tha Artan Cuku para vrasjes dhe pse nuk munda ta takoja

Publikuar tek: aktualitet, më 17:14 15-04-2017 Flet ish-drejtuesi i lartë i policisë: Çfarë më tha Artan Cuku para vrasjes dhe pse nuk munda ta takoja

Ditën e sotme i ftuar në emisionin “Kjo javë” për të folur në lidhje me vrasjen e ish-drejtorit të policisë së Vlorës. Artan Cuku ka qenë miku i tij më i mirë dhe ish-zv/Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Agron Kuliçaj.

Kuliçaj ka folur në lidhje me momentet para vrasjes së Cukut, për jetën e tij personale dhe dëshirën që ai kishte të kthehej në polici. Ditën e ngjarjes Cuku dhe Kuliçaj do të takonin mikun e tyre të përbashkët por nuk mundën pasi ai u vra pranë shkallëve të shtëpisë së tij.

“Ditën e ngjarjes e takova paradite Artanin. Atë ditë kisha lënë të pija kafe me një mik tonin. Si përditë komunikoja me të, Rreth orës 20 takova mikun tonë duke folur për Cukun, atë ditë e njoftojnë shokun tonë se e kanë vrarë Cukun.Unë isha me të dhe dëgjova bisedën. Unë prisja në takim atë por morëm vesh lajmin. Duke e njohur Cukun nuk besoja se mund të vritej në atë formë. Artani kishte marrëdhënie të mira me pushtetin lokal, mediat dhe vartësit. Në atë kohë ai donte të kthehej në punën e tij në polici sepse ka bërë gjithmonë luftë të fortë kundër krimit dhe drogës", tha ish-zëvendës drejtori.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « URGJENTE, Keisi 7-muajshe ka nevojë për të gjithë ne...
“E njoh unë vrasësin e Artan Cukut”, telefonatat në Policinë e Shtetit »
Article Logic
Execution time: 0.010816097259521
array(1) { ["section"]=> string(109) "flet-ish-drejtuesi-i-larte-i-policise-cfare-me-tha-artan-cuku-para-ngjarjes-dhe-pse-nuk-munda-ta-takoja-75302" }