Flet ish-kreu i SHISH: Largimi i Tahirit dhe Klosit i çuditshëm, por s’u bë për çadrën

Publikuar tek: aktualitet, më 08:05 15-03-2017 Flet ish-kreu i SHISH: Largimi i Tahirit dhe Klosit i çuditshëm, por s’u bë për çadrën

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi i sheh të çuditshme lëvizjet e ministrave nga kryeministri Edi Rama kur për disa ministri janë dhënë vetëm vlerësime pozitive.

Në një intervistë për ‘Panorama’ Klosi nuk sheh asnjë situatë politike që opozita të kërkojë qeveri teknike dhe e cilëson çadrën e saj të protestës si marketing politik. Po ashtu Klosi shton se çadra është kthyer në zyrrë elektorale të PD-së me njërëz të mbledhur aty që kanë një vakt të siguruar.

Lidhur me largimin e ministrave ish-kreu i SHISH thotë: Nuk më duken bindëse argumentat e dhëna. Problemi është se nuk i di llogaritë e tyre të brendshme. Largimi i ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri më duket i çuditshëm meqënëse Policia është lavdëruar shpeshherë dhe për mendimin tim policia e shtetit është shumë më mirë nga ç’ka qenë në 26 vjet. Edhe ministi i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi edhe pse ka pak kohë që ka marrë detyrën është mjaft i suksesshëm, ka qenë aktiv në reforma, ishte në një trajektore ngjitëse në performancën e tij si ministër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çfarë mendonte Mehmet Shehu për Kadarenë? Ja si përgjigjet Bashkimi
Durrës, gjendet një kufomë në breg të detit »
Article Logic
Execution time: 0.012217998504639
array(1) { ["section"]=> string(90) "flet-ish-kreu-i-shish-largimi-i-tahirit-dhe-klosit-i-cuditshem-por-s-u-be-per-cadren-71932" }