Flet Mark Marku, kryetari që kandidoi Xhoanën për deputete: Gjyshen e donte, me paratë e saj u martua

Publikuar tek: aktualitet, më 08:06 27-05-2015 Flet Mark Marku, kryetari që kandidoi Xhoanën për deputete: Gjyshen e donte, me paratë e saj u martua

Pas arrestimit të 32-vjeçares për vrasje e gjyshes sëbashku me të dashurin, Mark Marku kryetari i partisë Aleanca Demokristiane në Shkodër ka folur për Xhoana  Hilën, e cila ka qenë kandidate për deputete në listat e partisë së tij.

“Kjo ngjarje  më ra si një  bombë, jo vetëm për familjen e saj, por edhe për të gjithë opinionin shkodran”, thotë ai.

Ai shton më tej se , “Për aq sa e kam njohur unë Xhoanën qoftë më përpara, por edhe gjatë bashkëpunimit në fushatën e  2013, ajo ka qenë një njeri i paqtë dhe nuk kam vërejtur tek ajo as më të voglën nuancë krminale. Xhoana ka qenë pjesë e partisë Demokristiane e më pas u angazhua me partinë tonë”, deklaron Marku në një intervistë për gazetën “Panorama”.

Sipas tij gjendja e Gjoanës u rëndua pas divorcit me bashkëshortin, me të cilin kishte edhe një fëmijë.

“Ata u ndanë dhe Xhoana u largua bashkë me fëmijën  drejt Tiranës. Divorci dhe gjendja e vështirë ekonomike mendoj se kanë ndikuar sadopak në personalitetin e saj” , thotë ai dhe thëkson se marrëdhëniet e saj me gjyshen kanë qenë shumë të mira, aq sa ajo ka kontribuar edhe në martësën e mbesës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet një 44 vjeçar në Elbasan, policia i sekuestron arsenal armësh
Sekuestrohen 2 kg tritol arrestohet 30-vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.013577222824097
array(1) { ["section"]=> string(104) "flet-mark-marku-kryetari-qe-kandidoi-xhoanen-per-deputete-gjyshen-e-donte-me-parate-e-saj-u-martua-12045" }