Flet menaxheri i ish-kampionit të Formula 1: Shumaker ka “vuajtur si qeni”, familja fsheh të vërtetën

Publikuar tek: bota, më 22:31 19-01-2017 Flet menaxheri i ish-kampionit të Formula 1: Shumaker ka “vuajtur si qeni”, familja fsheh të vërtetën

Ish menaxheri i Majkëll Shumaker ka folur pas tre vitesh nga aksidenti i tmerrshëm i ish-kampionit të Formula 1. Ai shprehet se familja e tij po fsheh të vërtetën për gjendjen shëndetësore të ish-kampionit.

Pak kohë më parë Weber deklaroi se Shumi ka “vuajtur si qen”.

“Ne nuk e dimë gjendjen e tij shëndetësore. Tifozët e tij nuk dinë asgjë”, thotë 74-vjeçari. “Prej kohësh kam thënë se familja e tij nuk po thotë plotësisht të vërtetën. Këshilla ime nuk është dëgjuar.”

Ai shton se sa herë që bie zilja e telefonit pret mos e telefonon Shumaker dhe ta pyesë, “Willi, si je?”.

Që pas aksidentit të tij në dhjetor të 2013-tës teksa bënte ski, çdo ditë e më pak  ka informacion rreth gjendjes së tij shëndetësore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « George Soros: Jam 100% i sigurt se Trump do dështojë, bursat do tronditen
Pronari shqiptar i restorantit në Florida shpik picën “Trump” me fletë ari (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012485027313232
array(1) { ["section"]=> string(103) "flet-menaxheri-i-ish-kampionit-te-formula-1-shumaker-ka-vuajtur-si-qeni-familja-fsheh-te-verteten-66074" }