Flet Meta për mungesën në Kongres të Fatos Nanos: Do ishte mirë të ishte

Publikuar tek: politike, më 15:13 19-03-2016 Flet Meta për mungesën në Kongres të Fatos Nanos: Do ishte mirë të ishte Meta, Nano, Rama

Flet Ilir Meta dhe komenton mungesën në Kongresin e Partisë Socialiste të Fatos Nanos. ‘’Do ishte mirë të ishte’’, tha Meta për Nanon.

“Do ishte mirë që në kongres të ishte edhe Fatos Nano. Sa i përket Nanos, gjithëpërfshirja është gjithmonë gjë e mirë’’, komentoi më tej kreu i LSI-së.

Meta, një socialist i hershëm, u shkëput nga PS-ja për të krijuar Lëvizjen Socialiste për Integrim, pas përplasjeve që pati me Fatos Nanon.

“Nuk ka ngjashmëri mes rastit tim dhe debatit Rama-Blushi”, tha më tej Meta për Nanon, Ramën dhe deputetin që kundërshton Ramën e kërkon zgjedhje në parti, Ben Blushin.

Kurse Gramoz Ruçi ka deklaruar se Fatos Nano me dorëheqjen e tij dha leksion demokracie.

Meta ishte i pranishëm sot në Kongresin e PS-së dhe mbajti fjalën para kryetarit të kësaj force politike, Edi Rama.

“Kur e majta është e bashkuar në Shqipëri, fiton bindshëm’’, tha Meta gjatë fjalës në kongres.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092430114746094
array(1) { ["section"]=> string(77) "flet-meta-per-mungesen-ne-kongres-te-fatos-nanos-do-ishte-mire-te-ishte-35509" }