Flet mjeshtri Zhani Ciko pas vdekjes së Françesk Radit: Pse nuk shkova ta shikoja në spital...

Publikuar tek: aktualitet, më 16:05 03-04-2017 Flet mjeshtri Zhani Ciko pas vdekjes së Françesk Radit: Pse nuk shkova ta shikoja në spital...

Mjeshtri i madh Zhani Ciko i cili është dhe një mik i mirë i kantautorit që sapo u nda nga jeta, Francesk Radit, me zë të dredhur ka folur pas lajmit tragjik.

Në një lidhje telefonike për news 24, artisti i madh ka folur në lidhje me jetën dhe karrierën e kantautorit duke theksuar se është shumë e vështirë të flasësh për një personalitët si Francesk Radi. Mjaft i prekur nga kjo ngjarja ai tregon se nuk e ka vizituar asnjëherë gjatë këtyre ditëve në spital edhe pse e ka marë vesh gjendjen e tij të rënduar shëndetësore.

“Nuk guxova të shkoja ta takoja edhe pse e mora vesh gjendjen e tij, sepse nuk dija çfarë ti thoja”. Kjo ngjarje nuk ka qenë e lehtë për asnjë nga familjarët dhe miqtë e kantautorit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mijëra shqiptarë u përgjuan në telefon, Facebook, Viber, përgjatë 2016-ës
Sali Berisha publikon imazhin tronditës: Një tjetër krim i shëmtuar shtetëror »
Article Logic
Execution time: 0.010987043380737
array(1) { ["section"]=> string(96) "flet-mjeshtri-zhani-ciko-pas-vdekjes-se-francesk-radit-pse-nuk-shkova-ta-shikoja-ne-spital-73965" }