Flet Nard Ndoka dhe i jep një këshillë ministrit: Ndal Beqo, kthjellohu mor burrë mos merr për kot!

Publikuar tek: politike, më 11:32 06-02-2016 Flet Nard Ndoka dhe i jep një këshillë ministrit: Ndal Beqo, kthjellohu mor burrë mos merr për kot!

Nard Ndoka, ish-ministër i Shëndetësisë dhe aktualisht deputet i Kuvendit të Shqipërisë, i ka dhënë sot një këshillë ministrit Ilir Beqaj.

E gjitha ka të bëjë me largimet sipas tij në Spitalin e Shkodrës.

“Beqja gabon sërish! Kësaj radhe, si duket për të larguar vëmendjen nga akuzat për koncesionet në sistemin shëndetësor, ka vendosur të largojë nga puna qindra 'bluza te bardha'!

Me këtë vendim absurd politik, Beqja po godet rëndë personelin shëndetësor, standardet dhe pavarësinë e spitaleve, po dëmton cilësinë e shërbimit.

Tendenca e ministrit është për t’u alarmuar të gjithë, luftë politike në sistem shëndetësor, luftë krahinore, duke larguar nga puna personel shëndetësor, që shërbejnë prej 20 vitesh. Goditja është e rëndë në Spitalin Rajonal në Shkodër, e papranueshme të largohen nga puna 82 persona pa asnjë motiv bindës dhe të përligjur, goditja po vazhdon edhe në Spitalin e Lezhës, Pukës dhe Rrëshenit.

Ndal Beqo, kthjellohu mor burrë, mos merr për kot, se më keq do jetë për ty!

Bluzat e bardha nuk po njollosin sistemin, ti po!”

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091290473937988
array(1) { ["section"]=> string(102) "flet-nard-ndoka-dhe-i-jep-nje-keshille-ministrit-ndal-beqo-kthjellohu-mor-burre-mos-merr-per-kot-31893" }