Flet për herë të parë kreu i ri i KQZ-së: Për mua sfidë, kënaqësi dhe vlerësim

Publikuar tek: aktualitet, më 17:32 22-05-2017 Flet për herë të parë kreu i ri i KQZ-së: Për mua sfidë, kënaqësi dhe vlerësim

Sipas akordit Rama-Basha, kreu i KQZ-së i takon Opozitës dhe me shumë gjasa ai pritet të jetë Klement Zguri.

Në dalje të sallës së seancave plenare, Klement  Zguri në fjalën e parë si kreu i KQZ, ka thënë se e priste këtë vendim për shkak të eksperiencës që ai mbart mbi shpinë.

“Mesa u duk aty çdo gjë ishte konsensuale, mbetet vetëm për t’u plotësuar procedura burokratike. Për mua është sfidë, kënaqësi dhe vlerësim. Jam i vetmi  me këtë eksperiencë pasi kam 20 vjet që aderoj në KQZ. Kërkojmë ndihmën e të gjithë aktorve që marrin pjesë në procesin zgjedhor”, u shpreh Zguri. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagosje me armë zjarri, Krimet e Rënda finalizojnë operacionin "DIVIZIONI"
Sulm i stimuluar kimik pranë Aeroportit të Rinasit, Emergjencat Civile, zjarrfikëse, urgjenca, policia nesër në vendngjarje »
Article Logic
Execution time: 0.012727975845337
array(1) { ["section"]=> string(82) "flet-per-here-te-pare-kreu-i-ri-i-kqz-se-per-mua-sfide-kenaqesi-dhe-vleresim-79559" }