Flet për teatrin e ri, Rama nuk harron të përmendë brekët e kuqe të violeta manushit: Doni t’i vëmë pikë muhabetit

Publikuar tek: barometri, më 08:28 19-03-2018 Flet për teatrin e ri, Rama nuk harron të përmendë brekët e kuqe të violeta manushit: Doni t’i vëmë pikë muhabetit

Foto ilustruese-Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, disa ditë më parë teksa prezantoi projektin për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, nuk harroi të përmendë përsëri brekët e kuqe të aktores Violeta Manushi.

Edhe pse kjo batutë e dikurshme ishte me konotacion fyes ndaj aktores së madhe, Rama vazhdon ta komentojë.

Video është rikujtuar edhe njëherë në emisionin “Exclusive”, të gazetares Beti Njuma mbrëmjen e sotme.

“Doni për t’i vënë pikë këtij muhabeti?… varet nga interesi. Nuk ka banorë që të shtojë në këtë punë, rrini këtu, kujtoni dhe bëni edhe brekët e Violeta Manushit monument kulture…”- kaq ka mjaftuar që salla të shpërthejë në të qeshura.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022758007049561
array(1) { ["section"]=> string(119) "flet-per-teatrin-e-ri-rama-nuk-harron-te-permende-breket-e-kuqe-te-violeta-manushit-doni-t-i-veme-pike-muhabetit-113728" }