Flet Tonin Fizi, i akuzuar për incidentin me Kryemadhin: Armën e njoh vetëm nga filmat e Rambos

Publikuar tek: aktualitet, më 13:54 20-06-2015 Flet Tonin Fizi, i akuzuar për incidentin me Kryemadhin: Armën e njoh vetëm nga filmat e Rambos Tonin Fizi

“Të vërtetën në radhë të parë duhet ta sqarojë drejtësia shqiptare, ajo e ka forcën. Unë kur e kam marrë vesh kam qenë duke luajtur bixhoz dhe kam mbi 20 dëshmitarë, ke kamerat dhe faturat... Unë kam kujtuar se po talleshin shokët e mi dhe kur jam kthyer e kam parë me të vërtetë emrin tim. Me më thanë se i kam vesht e mëdhenj, po mi ka falë zoti, po të më thuash vrasës me pagesë!", tregon Fizi.

"Kam shkuar vetë në polici, më kanë mbajtur 2 orë, më kanë pyetur. U kam thënë më futni në burg të përjetshëm, më pushkatoni si në kohën e Enver Hoxhës nëse me gjeni një fakt. Ndërsa unë kam kamera, 20 dëshmitarë ku kam qenë dhe prapë jam unë në televizor duke u akuzuar se kam dalë nga makina e Aldo Bumçi pa e njohur, nuk kam folur kurrë në telefon me të, e njoh vetëm si fytyrë. Armën pa leje e njoh vetëm përmes filmave të Rambos”, ka qënë ky pronocimi për Ora Neës i të riut Tonin Fizi , i akuzuar se ka qëlluar me armë mbrëmë teksa Monika Kryemadhi po hipte në makinë me vajzën e saj.

Fizi ka mohuar të ketë lidhje me ngjarjen e ndërsa Policia e Lezhës ka bërë me dije sot se është duke hetuar ende.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD Cërrik: Kushëriri i kandidatit tonë u godit me makinë nga simpatizantë të LSI. Policia sqaron:Ishte aksident
Deputeti Hoxha denoncon tjetër incident: Në Klos është dhunuar i afërmi i kandidatit Çupa, nga burri i kandidates socialiste »
Article Logic
Execution time: 0.013513803482056
array(1) { ["section"]=> string(99) "flet-tonin-fizi-i-akuzuar-per-incidentin-me-kryemadhin-armen-e-njoh-vetem-nga-filmat-e-rambos-14111" }