Fletë-rrufeja për Lasgush Poradecin do t’ju lerë pa fjalë, e publikon e bija

Publikuar tek: aktualitet, më 09:15 11-03-2017 Fletë-rrufeja për Lasgush Poradecin do t’ju lerë pa fjalë, e publikon e bija

“Shokut Llazar Gusho”, kështu nis fletë-rrufeja drejtuar lirikut të madh Lasgush Poradeci.

Dhe e gjitha “luhet” për një libër që poeti nuk e kishte dorëzuar në kohë në Bibliotekën Kombëtare. Dokumenti publikohet sot nga e bija Marie Poradeci dhe ka ngjallur mjaft debat në rrjetet sociale.

Lexojeni si më poshtë për të kuptuar kësisoj edhe pak më shumë nga koha e vështirë në të cilën jetuan penëfortët si Lasgushi.

flete.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kontroll brenda banesës në Tiranë, policia sekuestron 207 kile drogë dhe arreston poseduesin (EMRI)
Ndahet nga jeta ish zv. ministri Sokol Baraj, shkatërruesi i bandave të ’97-s ndërron jetë në moshën 53-vjeçare »
Article Logic
Execution time: 0.010666131973267
array(1) { ["section"]=> string(81) "flete-rrufeja-per-lasgush-poradecin-do-t-ju-lere-pa-fjale-e-publikon-e-bija-71529" }