Flini me çorape apo zbathur? Ja çfarë do të thotë kjo për ju

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:47 06-12-2016 Flini me çorape apo zbathur? Ja çfarë do të thotë kjo për ju

Disa ndihen rehat kur flenë me çorape, disa më shumë kënaqen kur janë zbathur në krevat.

Edhe pse jemi të bindur që kjo gjë është shprehi dhe shkak i temperaturës në dhomën e gjumit, psikologët thonë se e vërteta nuk ka fare lidhje me to.

Ja çfarë në të vërtetë do të thotë të flini me çorape apo pa to, transmeton Telegrafi.

Nëse flini me çorape

Me siguri veproni kështu për shkak që shputat i keni të ftohta, edhe pse në dhomë nuk është e thënë që të jetë temperatura e ulët. Arsyeja mund të jetë edhe në metabolizmin e ngadalshëm apo në shprehinë e thjeshtë, mirëpo fjetja me çorape ka edhe faktorin psikik shruan Who. Njerëzit me këtë shprehi dëshirojnë të jenë të mbrojtur, të qëndrojnë në vende të këndshme dhe gjithmonë do të provojnë që të vendosin marrëdhënie shumë të thella me njerëzit. Janë shumë të butë dhe dëshirojnë të ndajnë hapësirën personale me njerëzit e tjerë. 

Nëse flini zbathur

Mbase keni metabolizëm të shpejtë dhe qarkullim të mirë të gjakut në ekstremitete, andaj shputat gjithmonë i keni të ngrohta. Mirëpo, kjo mund të zbulojë edhe atë që jeni shumë të pavarur dhe të gatshëm për t’u mbrojtur nga të tjerët. Jeni të kujdesshëm kë e lejoni të hyjë në hapësirën tuaj, mirëpo shpesh më mirë ndiheni kur jeni i vetëm. Me siguri i dëshironi sfidat dhe nuk është fare vështirë të punoni për ata që i doni.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026861906051636
array(1) { ["section"]=> string(65) "flini-me-corape-apo-zbathur-ja-cfare-do-te-thote-kjo-per-ju-61758" }