Flota ruse kalon nesër përmes ujërave britanike

Publikuar tek: bota, më 17:41 20-10-2016 Flota ruse kalon nesër përmes ujërave britanike

Disa luftëanije dhe një aeroplan mbajtëse të flotës detare ruse pritet të kalojnë nesër përmes ujërave të Britanisë së Madhe.

E ndërsa tensioned mes Rusisë dhe vendeve perëndimore janë në rritje, mediat britanike raportojnë se flotës ruse, përfshi edhe aeroplan-mbajtësen nukleare “Admiral Kuznetsov” i është thënë që të mbajnë shpejtësinë aktuale në mënyrë që të premten në mbrëmje të kenë lënë Detin e Veriut.

Sipas gazetave ruse kjo është flota më e fuqishme ruse që lundron në ujërat europiane që prej vitit 2014.

Pasi të kenë kaluar përmes Kanalit të Doverit, flota ruse pritet të kalojë në Mesdhe deri pranë brigjeve siriane ku di t’i ndihmojnë luftimeve në Aleppo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump hedh dyshime për manipulimin e procesit zgjedhor, në SHBA të shqetësuar
92 vjeçari me qindra fëmijët e tij, s’do ta besoni me sa gra është martuar »
Article Logic
Execution time: 0.010712862014771
array(1) { ["section"]=> string(53) "flota-ruse-kalon-neser-permes-ujerave-britanike-56861" }