Fluks në dogana, emigrantët kthehen për festat e fundvitit në Atdhe

Publikuar tek: aktualitet, më 09:58 25-12-2019 Fluks në dogana, emigrantët kthehen për festat e fundvitit në Atdhe Foto ilustruese

Fluks i madh në doganën e Kapshticës, rradhë të gjata automjetesh teksa mijëra emigrantë kthehen në atdhe për festat e fundvitit.

Aktualisht në këtë pikë doganore po punohet me katër sportele nga pala shqiptare. Numri i personave që kanë hyrë në Shqipëri është më i lartë por gjithashtu ka nga ata që zgjedhin t’i kalojnë festat jashtë vendit.

Aktualisht në Kapshticë kanë hyrë 8260 udhëtarë dhe kanë dalë 2674.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Digjen dy makina para bashkisë së Kamzës, në flakë furgoni i policisë
Kalimi i pasurive kulturore tek privatët, miratohen kushtet e kontratave, do jenë 20 vjeçare »
Article Logic
Execution time: 0.011322975158691
array(1) { ["section"]=> string(73) "fluks-ne-dogana-emigrantet-kthehen-per-festat-e-fundvitit-ne-atdhe-190323" }