Fluks në Kapshticë për festat, sa shtetas hynë në 24 orët e fundit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:47 31-12-2019 Fluks në Kapshticë për festat, sa shtetas hynë në 24 orët e fundit

Festat e fundvitit kanë sjellë fluks lëvizjesh në doganën e Kapshticës.

Numri i shqiptarëve që kthehen në vend është i madh por ka edhe nga ata që kërkojnë të kalojnë festat në shtetin fqinj.

Mësohet se 24 orët e fundit nga dogana e Kapshticës kanë hyrë 4049 shtetas, ndërsa kanë dalë 3715 të tjerë.

Sakaq, bëhet me dije se aktualisht në pikën kufitare në Kapshticë po punohet me 4 sportele, me qëllim eliminimin e radhëve të gjata.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E pushoi nga PUNA, ish-shoferi i hedh GRANATË në zyrë Fatos Tushes, plagoset krebashkiaku dhe sekretarja e tij (Ardi Veliu drejt Lushnjes, NJOFTOHET dhe Rama)
Plagë të rënda në shpatullën e djathtë dhe këmbë, Fatos Tushe niset drejt Tiranës për mjekim »
Article Logic
Execution time: 0.011792898178101
array(1) { ["section"]=> string(72) "fluks-ne-kapshtice-per-festat-sa-shtetas-hyne-ne-24-oret-e-fundit-190799" }