Fluks në Morinë, vetëm në 24 orë kanë hyrë 7 mijë shtetas për fundvit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:21 30-12-2019 Fluks në Morinë, vetëm në 24 orë kanë hyrë 7 mijë shtetas për fundvit

Pika kufitare Morinës po përballet me fluks të lartë të qytetarëve që kthehen për festat e fundvitit.

Radhët e gjata të automjeteve kanë nisur që pasditen e djeshme, pasi shumë qytetarë të Kosovës kthehen nga Porti i Durrësit.

Mësohet se në 24 orët e fundit nga Morina kanë hyrë 7 mijë shtetas. Ndërsa gjatë kësaj kohe kanë dalë nga Shqipëria 8 mijë 983 shtetas.

Policia kufitare e Kosovës punoi me procedurë të përshpejtuar për shmangien e radhëve të gjata. Ndërkohë, pritet që i njëjti fluks të jetë edhe gjatë fundjavës së parë të 2020 në kthim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ishte 1 janari 2020, shtyhet sërish afati i daljes në tregun e lirë të energjisë për bizneset e lidhur në 35 kv
Policia kontroll për festat e fundvitit, sekuestrohen 8500 kapsolla, procedohen 7 persona në Pogradec dhe Kuçovë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0099289417266846
array(1) { ["section"]=> string(75) "fluks-ne-morine-vetem-ne-24-ore-kane-hyre-7-mije-shtetas-per-fundvit-190714" }