Fluturimet me helikopterin ushtarak, Olta Xhaçka padit për shpifje Partinë Demokratike

Publikuar tek: politike, më 14:06 04-12-2020 Fluturimet me helikopterin ushtarak, Olta Xhaçka padit për shpifje Partinë Demokratike Ministrja Olta Xhaçka / Selia e PD

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka paditur për shpifje Partinë Demokratike dhe përfaqësuesit e saj, për akuzat se ka përdorur helikopterin e Forcave të Armatosura për qëllime fushate elektorale.

Prej disa ditësh, përmes Xhemal Gjunkshit dhe Gent Strazimirit e ka akuzuar ministren Xhaçka se ka përdorur 22 herë helikopterin ushtarak për qëllime të fushatës elektorale.

PD ka publikuar më herët edhe datat e fluturimeve nga Tirana drejt Dibrës, duke thënë se i kanë kushtuar buxhetit të shtetit dhe taksapaguesve shqiptarë rreth 100 milionë lekë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Manastirliu tregon hapat e marrë për sigurimin e vaksinës anti-covid: Janë parapaguar 3.9 mln dollarë
Turjan Hysko në krah të Veliajt në nismën për mbjelljen e pemëve të reja, Veliaj: “Na u bashkoni, pemët janë e ardhmja, shtojnë oksigjenin” »
Article Logic
Execution time: 0.012094020843506
array(1) { ["section"]=> string(92) "fluturimet-me-helikopterin-ushtarak-olta-xhacka-padit-per-shpifje-partine-demokratike-230159" }