Fluturimi i çmendur i një avioni, kontakt me vullkanin në Islandë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:41 25-01-2015 Fluturimi i çmendur i një avioni, kontakt me vullkanin në Islandë (Foto)

Fluturimi i një avioni të vogël mund të kishte rezultuar fatal për jetën e dy pasagjerëve të çmendur të cilët i janë afruar aq shumë llavës së vullkanit sa kanë patur kontakt dhe kjoka lënë shenja në mjetin fluturues.

Dy pilotët guximtarë fluturuan mbi zonën e Holuhraun, në Islandë, aty ku llava e vullkanit kishte arritur një nxehtësi të frikshme 850 gradë Celsius. Ata u afruan 200 këmbë nga toka në vullkanin që nxjerr llavë e flakë që prej vitit 1783.

Këto fotografi spektakolare, janë fiksuar nga aparati i profesionistit vendas, 72 vjeçari nordik Baldur Sveinsson. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013386011123657
array(1) { ["section"]=> string(74) "fluturimi-i-cmendur-i-nje-avioni-kontakt-me-vullkanin-ne-islande-foto-1466" }