Foli për seks në TV, gjykata dënon me 3 vite burg gazetaren shtatzënë

Publikuar tek: bota, më 22:49 02-11-2017 Foli për seks në TV, gjykata dënon me 3 vite burg gazetaren shtatzënë

Gazetarja e njohur e një nga televizionet më të rëndësishme në vend, u dënua me 3 vite burg, pasi foli për seks në studio.

Bëhet fjalë për Doaa Salah, prezantuesen e televizionit Al-Nahar në Egjipt, e cila mori guximin të flasë për gjëra mjaft intime në një vend konservator. 

Gazetarja i pyeti shkuesit nëse kishin menduar ndonjëherë të kryenin seks para se të martoheshin. Sakaq, ajo sugjeroi që një grua që kërkon të ketë një fëmijë, por jo martesë, mund të martohet formalisht, të lindë fëmijën dhe më pas të marrë divorcin.

Ndërsa, më tej gazetarja foli edhe për dhurimin e spermës, e cila është një metodë mjaft e njohur në botë, por jo në Egjipt, që njihet për një shoqëri të mbyllur.

Menjëherë pas këtyre deklaratave, gazetarja u përjashtua nga televizioni si dhe për të gjykata mori masën dënim me burg për 3 vjet. Vlen të theksohet se prezantuesja është edhe shtatzënë.

 

_98589303_salah_wide.jpg

45F2857000000578-5044013-image-a-3_1509644127101.jpg

45F2857400000578-5044013-image-a-4_1509644129520.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0053579807281494
array(1) { ["section"]=> string(74) "foli-per-seks-ne-tv-gjykata-denon-me-3-vite-burg-gazetaren-shtatzene-98151" }